Modulárny objekt HOM Skalité

29.05. 2019 |

Obec Skalité sa rozprestiera na  Slovensko – poľskej hranici, niekoľko kilometrov od trojuholníka styku troch štátov Slovenska, Česka a Poľska. 
Je to krásna goralská obec v severnej časti Kysuckých Beskýd so zachovanými prvkami – nárečie, kroj, architektúra. Každý rok sa tu organizujú veľkolepé Goralské slávnosti.
KOMA SLOVAKIA bola oslovená konzorciom VÁHOSTAV–SK, a. s., Bratislava, Doprastav, a. s., Bratislava, STRABAG, s. r. o., Bratislava, a Metrostav, a. s. Praha, ktorý realizujú významnú stavbu D3 Svrčinovec – Skalité. Boli sme požiadaný dodať modulárny objekt vybavenosti v  spolupráci s projektovou kanceláriou DOPRAVOPROJEKT a.s. Bratislava.
Modulárny objekt vybavenosti HOM Skalité sme úspešne dokončili v marci 2019 a bude slúžiť ako obchodné miesto k zakúpeniu diaľničných známok a mýtnych jednotiek pre všetkých motoristov prichádzajúcich z poľskej strany. Stavebnú pripravenosť pre KOMA realizoval VÁHOSTAV–SK, a. s., Bratislava, ktorý teraz dokončuje aj parkovisko a chodníky v okolí objektu. Objekt sa skladá z 9 modulov KOMA s celkovou výmerou 190 m2.  Celková cena realizácie objektu je viac ako 8, 215 mil. CZK. Fasáda na celom objekte je realizovaná z certifikovaných AL hlinikových kaziet farebne skompletizovaných v zmysle logomanuálu NDS, a.s. Bratislava. Na všetkých sklenených výplniach bol použitý systém ALIPLAST so sklami triedy RC3. Objekt vybavenosti HOM Skalité získal energetický štítok celkovej potreby energie v triede B ( do 70 kWh/m2.a). V celom objekte je podlahové vykurovanie a svietidlá sú umiestnené v kazetovom podvesenou strope. Vybavenie kuchynských zostáv je nemeckej kvality. Celý modulárny objekt v exteriéri je osvetlený špeciálnymi LED svetlami s vysokým krytím IP66 pre oblasť s nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Strecha je tepelne izolovaná pultová , na ktorej sú uložené  4 klimatizačné jednotky.

Modulárny objekt   HOM  Skalité
späť na zoznam referencií

Novinky

Akciové kontajnery 2020

10.01. 2020

Akciové kontajnery 2020

Viac informácií
Škôlka na prenájom za 8 týždňov

06.01. 2020

Škôlka na prenájom za 8 týždňov

Viac informácií