Zelená administratívna budova vo Wesselingu

07.03. 2014 |

Firma AMTRA sa venuje predaju a prenájmu obytných kontejnerov, a preto pre svojich zamestnancov vyžaduje kontajnerovú budovu, ktorá bude spĺňať veľmi vysoké nároky. Sme potešení, že sa práve firma z oboru obrátila na spoločnosť KOMA.

Vnútorný tvar budovy umožnil na 2. podlaží urobiť terasu a balkón z tropického dreva.   Všetky poschodia budovy sú zastrešené oceľovou strechou s nosnosťou 260kg/m2 (kvôli očakávanej zimnej záťaži) a sú spoločne s terasou a balkónom odvodnené žľabom.

Budova má celkom 3 obývané podlažia, 4. podlažie slúži ako svetlík pre presvetlenie vnútornej časti budovy a pri požiari vytvára komínový efekt pre odvod dymu, alebo ho sníma čidlo, ktoré riadi prípadné vetranie budovy. Tento priestor, ktorý je umocnený pohľadom cez všetky podlažia, má nielen praktický, ale aj estetický prínos.

Pobočka vo Wesselingu taktiež spĺňa požiarnu odolnosť F30, pričom vnútorné schodisko dokonca F90. Podlahy, steny a stropy sú kompletne riešené suchou výstavbou a sú povrchovo upravené. Vnútorné dispozície budovy boli riešené v úzkej spolupráci so zástupcami investora. Jedná sa tak do veľkej miery o príjemne pôsobiace interiéry plné svetla.

Zelená administratívna budova vo Wesselingu
späť na zoznam e-bulletinu

Novinky

Modulárne materské škôlky

20.02. 2015

Kliknite TU materska-skola.info

Viac informácií
Škôlka na prenájom za 8 týždňov

13.05. 2013

Škôlka na prenájom za 8 týždňov

Viac informácií