KOMA stavia kultúrny dom veľkoformátovými modulmi prepravenými v zloženom stave

10.12. 2013 |

Systém flat-pack, teda preprava modulov v zloženom stave, využívame do zahraničia pomerne často, nie však u realizácií v ČR a SR . Kultúrny dom v Rybníku o ploche 324 m2 je výnimkou, lebo je tvorený z 10 veľkoformátových modulov Comfort, pričom v priestoroch kde bude sál (tvorený 6 modulmi ) musí být svetlá výška 4,3 metra.

Je jasné, že takto veľké moduly nie  je možné  prevážať v celku, preto je systém flat-pack ideálnym riešením. Jeden „balík“ tedy tvorila podlaha, stropy a stojky, všetko  sa  potom  zostavuje až na mieste. Pre zázemie  kultúrneho domu, ktoré obsahuje kuchynku, WC, sklady a klubovňu, boli použité  4 moduly so  svetlou výškou  2,8 m vyrobené  štandardne. 

V celom kultúrnom dome  sú  steny opatrené  viacfarevnými nátermi, v sanitárnej  časti  modernými veľkoformátovými obkladmi. Podlaha je v sále trojvrstvá drevená, pre sanitárnu časť  a kuchyňku  sme zvolili veľkoformátovú dlažbu a v klubovni  je plávajúca  podlaha. 

Konečně môžeme povedať, že sa  modulárna  výstavba postupne v českej republike stáva relevantnou alternatívou voči konvekčnej  výstavbe. Kultúrny  dom bude slávnostne otvorený  29.11.2013 za prítomnosti hejtmana pana Martina Netolického, k tancu  bude hrať  cimbalová kapela, ktorú  sme pomohli zaistiť. Hneď  druhý deň  bude v kultúrnom dome  trh ručných prác. Zastupitelia  Rybníka majú  už dnes zaplnený kalendár kultúrno- společenskými akciami. Sme radi, že naše stavby prispievajú k zlepšeniu kultúrneho života  a že môžeme demonštrovať na tejto stavbe, že možno modulárnym systémom  budovať  stavby o väčšej  svetlej  výške než 3m.

KOMA stavia kultúrny dom veľkoformátovými modulmi  prepravenými v zloženom stave
späť na zoznam e-bulletinu

Novinky

Modulárne materské škôlky

20.02. 2015

Kliknite TU materska-skola.info

Viac informácií
Škôlka na prenájom za 8 týždňov

13.05. 2013

Škôlka na prenájom za 8 týždňov

Viac informácií