KOMA kontajnery oživili verejný priestor v Prahe na Designbloku

06.10. 2014 | Praha, CZ

KOMA v spolupráci s architektonickým štúdiom Chybík Krištof AA a najmä študentov z Fakulty dizajnu a umenia Ladislava Sutnara ZČU v Plzni uviedla v rámci Designbloku 14 jednu z expozícií FDU v atypických CITY moduloch lichobežníkového tvaru. Na prvý pohľad zaujímavé kontajnery stoja priamo v historickom centre Prahy v ulici Na Příkopech.

Expozície v CITY moduloch boli rozdelené na dve tvorivé skupiny. Skupina KYČN vytvorila v jednom CITY module herné odpočinkové miesto, kde si okoloidúci mohli na tabletoch zahrať počítačovú hru. Druhý kontajner bol navrhnutý skupinou SKLENÍK a jednalo sa o telocvičňu, v ktorej si ľudia mohli zabehnúť maratón (ak v kontajneri pobeží 3500 krát dokola), alebo si vyskúšať beh na 4,6 metra. O tom, že skupina SKLENÍK myslí svoju aktivitu vážne, sa možno presvedčiť nielen na video spote http://vimeo.com/108446159, ale aj na stránkach Kontejrun.

Je potešujúce, že ulica plná historických domov a obchodov s módnymi značkami, ponúka oddychovú zónu v kontajneroch, ktoré vyzerajú jednoducho skvele.

KOMA kontajnery oživili verejný priestor v Prahe na Designbloku
späť na zoznam e-bulletinu

Novinky

Modulárne materské škôlky

20.02. 2015

Kliknite TU materska-skola.info

Viac informácií
Škôlka na prenájom za 8 týždňov

13.05. 2013

Škôlka na prenájom za 8 týždňov

Viac informácií