Herzlich Willkommen – unikátna multikultúrna iniciatíva na cestách

12.03. 2014 |

KOMA už v roku 2013 uviedla nový typ modulu, ktorý sme pomenovali CITY modul, pretože jeho unikátny lichobežníkový tvar dokáže oživiť rôzne miesta v mestách. V súčasnej dobe  sa jedná o prototypy, ktoré KOMA skúša pri rôznych príležitostiach. Po veľmi úspešnom uvedení v Brne, kde otvorené CITY moduly (bez stien) plnili funkciu ojedinelých altánkov v areály Miestodržiteľského paláca, sa tentokrát uzavreté prototypy CITY Modulov uviedli v Ostrave na akcii s názvom Herzlich Willkommen.

Táto ojedinelá akcia má za ciel  priblížiť domácim občanom život cudzincov. Do projektu je zapojených šesť štátov, a v každom z nich sa na niekoľko dní postaví zostava dvoch CITY modulov, ktorá je v interiéri rozdelená na šesť samostatných kójí. V každej z nich potom zástupca jedného etnika približuje domácim, aké to je byt cudzincom.

KOMA je veľmi rada, že mohla sponzorsky pomôcť akcii tým, že dodala zdarma podľa želania organizátorov dva CITY moduly, ktoré nielen že oživili mestá po celej Európe, ale tamojším obyvateľom taktiež rozšírila obzory. Aj na tejto akcii sú tak opäť demonštrované zásadné výhody modulárnej výstavby a to hlavne mobilita a variabilita

Herzlich Willkommen – unikátna multikultúrna iniciatíva na cestách
späť na zoznam e-bulletinu

Novinky

Modulárne materské škôlky

20.02. 2015

Kliknite TU materska-skola.info

Viac informácií
Škôlka na prenájom za 8 týždňov

13.05. 2013

Škôlka na prenájom za 8 týždňov

Viac informácií