Architektonicky čistý modulárny office Sanibell

10.12. 2013 |

V rámci pravidelných inšpiračných modulárnych noviniek vám tentoraz prezentujeme prácu holandského ateliéru ROOSROS architekten, ktorý navrhol pre firmu SANI BELL BV decentný a pritom inšpiratívny modulárny office, pričom svojím designem ctí filozofiu firmy. Sanibell je spoločnosť dodávajúca nábytok nejvyššej kvality, vrátane kúpelňového vybavenia.

Budovu charakterizujú  naprieč naskladané moduly, ktoré vytvárajú prirodzené napätie, avšak nie na úkor ľahkosti a elegancie, pôsobiace tak  na priľahlej  vodnej hladine. Toto všetko podtrhuje i použitie materiálov  a špičková kvalita rafinovaných detailov. Všetko je mimoriadne štylistické. Omietky, použitie skla i extrémne štíhlé okenné  rámy prepožičiavajú  budove nádych jednoduchosti, čistoty a dokonalosti.
Interiér je v kontraste s exteriérom možná až nečakane  robustný a odolný. Je v ňom vidieť  použitie stavebných materiálov, ktoré su demonštrované  svojou  prirodzenosťou  a všetky inštalácie sú  odkryté. Interiér tu  pôsobí industriálne, čo  je po dojmu z exteriéru istý moment prekvapenia.

I na tomto projekte  tedy modulárna  architektúra dokazuje, že pokiaľ ju uchopia kvalitní architekti, tak je výsledkem elegantná a designove atraktívna stavba. Záleží iba na odvahe a kreativite architektov.

Architekti: RoosRos Architecten
Miesto: Oud-Beijerland, Nizozemsko
Rok výroby: 2013
Fotografie: P. Kamp

Architektonicky čistý modulárny office Sanibell
späť na zoznam e-bulletinu

Novinky

Akciové kontajnery 2020

10.01. 2020

Akciové kontajnery 2020

Viac informácií
Škôlka na prenájom za 8 týždňov

06.01. 2020

Škôlka na prenájom za 8 týždňov

Viac informácií